top of page

DOĞUMA BAKIŞ

Doğum, bir kadının hayatı boyunca yaşayabileceği en eşsiz olaydır. Bu hikayenin yazarı olan anne, bebeğinin doğumuna, plasentasının doğumuna ve kendi anneliğinin doğumuna tanıklık eder.


Kadının, doğacak olan bebek ve annenin çıktığı bu yolculuktan korkmak yerine tamamen haz duyması ve yıllarca bıkmadan anlatabileceği bir anı olarak hafızasında kalması en büyük arzudur.


Babayı unutmamak gerekir; bu mutluluğun bir diğer yarısı da baba olarak yeniden doğan eşinizdir.


Her birimiz hem dişil hem de eril enerjilerini içimizde içgüdüsel olarak taşımaktayız. Ama çoğunlukla bunu ya bilmiyoruz ya da farkında değiliz.


Dişil tarafımız sezgisel özgülerimizi yansıtır: en bilge ve en derin tarafımızdır. Alıcı yön taşıyan dişil tarafımız, iç telkinler, altıncı hisler, içimizdeki o derin mesajlar bu dişil enerjinin ürettiği eserlerdir.


Eğer dişil tarafımıza kulak verir ve onu gerçek anlamda dinlersek bize eşsiz bir rehber olur. Çünkü dişil enerji yol göstericidir.


Sevgi temelli berrak bir vizyon içerirken duygular, arzular ve bilgeliği temsil eder.


Doğum da gerçek bir sevgi temelli eylemdir.


Dişil enerji doğumda en etkin halindedir. Yine yapılması gereken tek şey sakince gerçekten onu dinlemektir.


📷 @milkandhannah

#doula#doumdoulaları#doulasupport#doulalove#doulacare#mom#momlife#birth#birthphotography#empoweryourbirth#birthdoula#birthwithoutfear#birthwithlove#homebirth#hospitalbirth#doğum#doğumahazırlık#doğumdaeşdesteği#doğumdababanınrolü#mindfulnessbirth#hypnobirthing#hypnobirthingclass#şefkatvebağlanmatemellidoğumahazırlık

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page